top of page
66914294_2493577347353603_77871999000929
66358531_2479353678775970_60627255409665
66292543_2479353648775973_29377214496594
65948209_2474765425901462_31153646299166
67058301_2506662636045074_49881191228700
67114086_2506662329378438_80787360868026

שאלות נפוצות

לאילו גילאים הקייטנה מתאימה?
התוכנית מיועדת לבנים ולבנות העולים לגן חובה עד כיתה י', עם קבוצות גיל נפרדות, ותוכנית מד"צים מיוחדת לכיתות ט' וי'.

מהם התאריכים של המחנה?

אולסטאר ישראל פועל לאורך חודש יולי ורוב חודש אוגוסט - ניתן לרשום את החניכים לשבועות בודדים, וכן, לשלב בין שבועות.

התאריכים לקיץ 2024 הם ה-1 ביולי - ה-15 באוגוסט.

איך נראה לו"ז שגרתי בקייטנה?

5.png
6.png

מיקום הקייטנות:

אולסטאר ישראל פועל בשני מיקומים: ירושלים וחשמונאים.

אולסטאר ישראל ירושלים ממוקם בקמפוס החדש שלנו, בבית הספר המסורתי בשכונת תלפיות. המתחם כולל מגרשים יפיפיים, אולם ספורט ממוזג ועוד!

אולסטאר ישראל - חשמונאים ממקום בקמפוס שלנו ברחוב ארבל. המתחם כולל מגרשי כדורסל ובייסבול חיצוניים ואולם ספורט מקורה!

האם ניתן להרשם לשבוע אחד עכשיו ולהוסיף שבועות אחר כך:

כן, ניתן להירשם לשבוע אחד בלבד ולהוסיף שבועות בהמשך. אנחנו ננסה לעדכן את ההורים לפני סגירת הרישום, אך חשוב לדעת שיתכן והרישום יתמלא ולא יהיה מקום.

איך נראים ימי השחייה באולסטאר ישראל:

יש לנו גם "שחייה מותאמת" וגם "שחייה חופשית." הילדים הצעירים נוטים להיות בשילוב של שניהם, תלוי בנסיבות - הילדים הגדולים יותר משתתפים יותר בשחייה חופשית, אבל לפעמים גם מקבלים הדרכה. באופן כללי, השחייה לא נפרדת (לפעמים, כשהדבר היה אפשרי מבחינה לוגיסטית, עשינו זאת). לפעמים יש לנו חמיכים שלא רוצים לשחות (מסיבות דתיות או אחרות), ויש בדרך כלל דברים אחרים לעשות במהלך השחייה, כמו משחקי כדור, משחקי חברה ועוד.

 

האם ניתן יש שירותי הסעות לקייטנה, ומהיכן ניתן לעלות להסעה?
כן, ההסעה זמינה בדרך כלל מירושלים, בית שמש, צור הדסה, אפרת וגוש עציון, מעלה אדומים, ומודיעין!

 

האם האוכל בקייטנה כשר?

כל המזון נרכש עם הכשר רבנות (או לעיתים רבנות מהדרין או בד"ץ), וכל הכנת המאכלים בקייטנה נעשית אך ורק עם כלים המשמשים לבשר או חלב (ובדרך כלל חד פעמיים).

האם צריך להביא אוכל ושתיה מהבית?

אין צורך להביא אוכל ושתייה - יש לנו הרבה! במהלך "יום קצר" יש לנו "ארוחת עשר" פשוטה, פלוס חטיפים ושתייה, ובמהלך "יום ארוך" יש לנו ארוחת צהריים - בדרך כלל ארוחת צהריים חמה מחברת קייטרינג. פעם או פעמיים בשבוע יש פינוק מיוחד כמו פיצה, או כריכים בטיול.
יש לנו גם הרבה מים! לנוחות, החניכים יכולים להביא בקבוקי מים, שיכולים להיות ריקים (יש לנו כוסות, אבל חניכים רבים מרגישים שיותר נוח להם שיהיה להם בקבוק משלהם).

 

האם קייטנת אולסטאר ישראל - קייטנה דתית?

הרוב המכריע של הצוות והחניכים הם דתיים, אבל הקייטנה לא מיועדת "רק למשפחות דתיות" - הניסיון שלנו הראה שילדים ממשפחות ורקעים שונים יכולים לשחק ספורט יחד באותו מגרש ולהנות באותו מידה. יש לנו אפשרות של תפילה בבוקר, אנחנו משלבים ערכים יהודיים בתוכנית שלנו, וכאמור, כל המזון כשר.

כמה חניכים יש בכל קבוצה? כמה מדריכים יש לכל קבוצה?

בקבוצה ממוצעת יש 16 חניכים ו-2 אנשי צוות. עם זאת, חשוב לדעת שזה משתנה בהתאם לכמה גורמים, אך בעיקר בהתאם לקבוצת הגיל. עבור הקבוצות הצעירות יותר,קבוצה סרך כלל מורכבת מ-8-10 חניכים עם שנים או אפילו שלושה מדריכים. אנו מעדיפים שבגילאים הצעירים הקבוצות יהיו קטנות יותר מאחר שהמדריכים לגילאים הצעירים הם חרוצים ביותר ואנו רוצים לעזור להם לתחזק ולגבש את הקבוצה. 

האם הפעילויות אך ורק בחוץ?

יש לנו פעילויות בפנים וגם בחוץ! ואף פעילויות מים במשך השבוע! 

 

האם המדריכים מדברים עברית ואנגלית?

כל צוות הקייטנה דובר אנגלית ועברית - וכך גם רוב החניכים. התקשורת בקייטנה תמיד הייתה נהדרת. הסיבה החלקית לכך היא מכיוון שהתקשורת קורה באמצעות הספורט, ועוד סיבה לכך היא מכיוון הצוות שלנו ידידותי וחברותי!

 

האם ישנן פעילויות נוספות חוץ מספורט? 

בהחלט! אנחנו משתדלים לגוון! יש לנו ימים מיוחדים בקייטנה כמו "מלחמת צבעים" או (Color War), שמשלבים אלמנטים כמו תחרויות שירה, הכנת דגלי קבוצה, מערכונים הכנת המנונים קבוצתיים וכו'. בהתאם לקבוצת הגיל, יש לנו גם קצת פעילויות יצירה, כמו צביעת חולצות, הכנת צמידים וכו'. עבור הקבוצות הבוגרות יותר, זה בא לידי ביטוי בדרך כלל כחלק מאירוע גדול יותר, כמו "מלחמת צבעים" או ימי קבוצה - "באנק דיי" (Bunk Day). (מניסיון, אם נקרא לזה "אומנות ויצירה", חלק מהחניכים עלולים להירתע, בעוד שאם זה מדבר על יצירתיות וכיף, ילדים באמת נכנסים לזה).

בדרך כלל יש לנו גם "שעות בחירה" כמה פעמים בשבוע! החניכים בוחרים מתוך מגוון דברים שהם אוהבים או רוצים לנסות - כגון שעת "יצירה מגניבה ומשוגעת", קסמים, היפ-הופ וכושר גופני.

 

באילו ענפי ספורט משחקים באולסטאר ישראל:

כל מה שעולה בדעתך! ה"ענפי הבסיסיים" בקייטנה הם בדרך כלל כדורסל, פוטבול, קיקבול, "אולטימייט פוטבול", כדורגל, כדורעף, סופטבול (לצעירים יותר - וויפל-בול), גאגא, דודג'בול, הוקי רצפה, כדור יד ועוד! בכל שנה המדריכים מכניסים (או ממציאים!) משחקים חדשים, וכל שנה יש משהו בלתי צפוי שתופס באמת. "פריסבי גולף", "תופסת הקפאה מולקולרית", "כדורסל הפוך"... שנה אחת, אחת הקבוצות ממש אהבה משחק שהיה שילוב מוזר ובלתי צפוי בין קיקבול וכדורסל - אף פעם לא הייתי מצפה לזה, ועדיין אני לא בטוח שאני בכלל מבין את זה - אבל הם אהבו את זה! 

עבור הילדים הצעירים יותר, אנו עושים התאמות לסוגי המשחקים (למשל, עבור גן חובה, חלק מה"ספורט" יהיו משחקים כמו דג מלוח, המלך אמר וכו), וכן, אנו עושים התאמות לדרך שבה משחקים בענפי ספורט ספציפיים (למשל, כדורסל עם כדור וסל קטנים יותר וכו').

 

 

האם הילד שלי יכול להשתתף גם אם הוא לא מאוד ספורטיבי?

אולסטאר ישראל הוא לא "מחנה אימונים" - הוא נועד להיות מהנה וכיף לילדים בכל רמות היכולת ומהשחק. כולנו משתדלים להשתפר, ללמוד כמה ענפי ספורט ומיומנויות חדשות, ללמוד להאמין בעצמנו, ולשחק יחד בכיף. כפי שאנחנו אוהבים לומר, בכל פעילות "אנחנו לא יכולים להיות הכי טובים, אבל כולנו יכולים להיות הכי טובים שאנחנו יכולים להיות". אנחנו משתדלים לגוון רבות, אנחנו משלבים גם ענפי ספורט "לא קונבנציונלים" - כמו "תחרויות סליפ אנד סלייד", "מרוצי שליחים עם פנים רטובות", וכדורגל מים הפופולרי! בנוסף, יש לנו בדרך כלל שעות בחירה כמה פעמים בשבוע, שבהן החנכים בוחרים מתוך מגוון דברים שהם אוהבים או רוצים לנסות - בשנה שעברה היו לנו ריקוד, "יצירה מגניבה ומשוגעת", קסמים, היפ-הופ וכושר. אנחנו גם משתדלים לשלב קצת יצירה לכל המחנה, כמו צביעת חולצות וכדומה. 

 

האם יש קייטנה בט' באב?

בט' באב אין לנו פעילויות קייטנה רגילות (גם כי זה יהיה קשה, וגם כי אנחנו פשוט לא חושבים שזה ראוי), אבל אנחנו בדרך כלל "מפצים" על כך במהלך השבוע. עד לפני כמה שנים, זה בדרך כלל היה אומר טיול/פעילות מיוחדת ביום אחר. אבל לאחרונה ניסינו משהו מיוחד מאוד, מאוד, בט' באב - ואנחנו מתכננים לעשות את זה שוב השנה.

עם זאת, חשוב לציין ש(כמו בכל פעילות) יש מיליון סיבות מדוע הלוגיסטיקה של זה עלולה להשתנות. עם זאת - מדובר בפעילות עם ארגון מדהים ונהדר בשם "קיד2קידס", אשר לוקח צעצועים ומשחקים משומשים, מתקן אותם עם מתנדבים (אנחנו!), ונותן אותם לבתי חולים לילדים (הם עובדים עם למעלה מתריסר בתי חולים ומקלטים בישראל!).

בשנים האחרונות יצרנו "פס ייצור" שלם, עם תחנות למיון המשחקים והצעצועים, בדיקה, תיקון, החלפת חלקים חסרים (למשל, היה לנו סל שלם של קוביות, מדפסת, קרטון להחלפת דברים חסרים כמו "נכסים" במונופול וחלקי פאזל, וכו'), ולבסוף - בדיקת תקינות המשחקים.
 

זה היה מדהים, עבור כל החניכים וההורים + אחים ואחיות שהשתתפו (הזמנו את כל המשפחה להצטרף). כמעט הייתי אומר שזה "טוב מדי לט' באב" - אבל אני חושב שאם ילדים (ומבוגרים!) משקיעים מאמץ אמיתי באהבת חינם ובתיקון העולם (במובן הפיזי והמטפורי!), ועם תוצאות אמיתיות, אז אנחנו בהחלט עושים את הדבר הנכון. זה יוצר חוויה כזו של ט' באב שהיא גם "מתאימה" וגם "טובה".

 

יש לכם עוד שאלות? נשמח לשמוע מכם! ניתן להתקשר או לשלוח וואטסטפ למספר 050-790-4788, או לשלוח מייל ל: info@allstarisrael.com

bottom of page